Amatorskie zawody kolarskie

· 11-05-22 · INFORMACJE

Zawody kolarskie dla amatorow

Kolarstwo w naszym kraju ma ogromne tradycje. Przed wielu laty Polska była jedną z ojczyzn światowego kolarstwa, a nazwiska takie jak Szurkowski, Drozda, Lang, Jaskuła czy obecnie Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski są rozpoznawalne w całym kraju. Jazda na rowerze jest jednym z ulubionych zajęć Polaków, więc nic dziwnego, że można znaleźć wiele zawodów amatorskich. To właśnie będzie głównym tematem naszego tekstu - zawody amatorskie w kolarstwie.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas zawodów?

Błędy, które spotykane są wśród amatorów, ale również i profesjonalistów często się powtarzają, chociaż siłą rzeczy profesjonaliści mają lepszy research, a co najważniejsze, umiejętności. Należy jednak zauważyć, że najczęściej popełnianym błędem podczas zawodów jest zbyt szybkie wysunięcie się przed szereg i poprowadzenie ucieczki bądź bycie w niej. Rzadko zdarza się, że kolarz, który szybko wyskoczy przed resztę dowozi prowadzenie do mety. Powiedzenie "Tisze jediesz, dalsze budiesz" idealnie sprawdza się w świecie kolarskim. Czasem lepiej poczekać w peletonie na swoją szansę. Nieumiejętne rozłożenie sił sprawia, że ciężko pod koniec wykrzesać coś z siebie.

Jak uniknąć kontuzji podczas zawodów kolarskich?

Jest to temat bardzo szeroki. Przede wszystkim podstawą jest dobrze dopasowany sprzęt, który powinien być stale serwisowany co do najmniejszej części. Równie ważna jest technika, która pomaga ochronić nasze ciało przed pojawianiem się urazów. Nie można też zapomnieć o dobrym przygotowaniu do zawodów, diecie czy też regeneracji po treningu. Ważne jest też, aby podczas zawodów unikać wypadków i prowokowania kolizji.

Jakie są najpopularniejsze zawody kolarskie?

Najważniejszymi zawodami kolarskimi są oczywiście Tour de France, Giro D'Italia oraz La Vuelta a España. To wielka trójka zawodów skupiających uwagę kibiców na całym świecie. Nie można zapomnieć o innych zawodach jak Mediolan-San Remo czy Paryż-Roubaix, które zaliczają się do klasyków wyścigów szosowych. Kibice w naszym kraju co roku czekają na Tour de Pologne, który ma ogromną historię i jest najbardziej prestiżowym klasykiem kolarskim, chociaż starsi kibice pamiętają jaką estymą cieszył się Wyścig Pokoju.


Autor artykułu Webdeveloper

Ostatnio na naszym blogu

alternative
Kolarstwo nad morzem - doskonała forma rekreacji

Wycieczka wzdłuż wybrzeża Bałtyku to doskonały pomysł na wiosenną lub letnią wyprawę. Nasze polskie morze słyn

Dalej
alternative
Zawody Rowerowe dla Dzieci

Kolarstwo jest popularną dyscypliną, którą być może ciężko się ogląda godzinami w telewizji, ale jednak jest o

Dalej
alternative
Trening kolarski dla początkujących

Kolarstwo jednoznacznie kojarzy się ze sportem bardzo wyczerpującym i wymagającym długich treningów. Czy tak j

Dalej
alternative
Etyka sportu - czego oczekujemy od naszych sportowców?

Uprawianie sportu wiąże się z rywalizacją z innymi zawodnikami. Jedną z głównych idei tego typu aktywności jes

Dalej
alternative
Bezpieczna jazda na rowerze - kilka porad

Każda aktywność sportowa, czy forma rekreacji niesie ze sobą pewne ryzyko poniesienia uszczerbku na zdrowiu. T

Dalej